FastCentrik

FastCentrik


Využíváte pro svůj internetový obchod e-shopové řešení FastCentrik? Nabídněte svým zákazníkům atraktivní možnost online platby v reálném čase s naší platební bránou Comgate. Po zaplacení objednávky vás ihned informujeme, že můžete zboží expedovat.

Nastavení platební brány v administraci e-shopu FastCentrik

Prvním krokem k nastavení platební brány je uzavření smlouvy o obchodní spolupráci a aktivace této služby. Připravili jsme pro vás podrobný návod, ve kterém vám s nastavením krok po kroku pomůžeme.

V administraci vašeho e-shopu najdete veškeré nastavení v této sekci: Nastavení/Aplikace 3. stran/Platební brány/Comgate. Zde je nastavení rozděleno do dvou okruhů: Comgate – platební brána a Comgate – návratové URL.

ADMINISTRACE COMGATE

Do Klientského portálu Comgate se přihlásíte pomocí údajů, které vám zašle náš obchodní zástupce.

Po spuštění do ostrého provozu, pak v administraci Comgate v jednotlivých záložkách naleznete následující:

Záložka Transakce

  • Obsahuje veškeré transakce včetně jejich statusů.
  • Libovolně si zde můžete filtrovat, které platby chcete zobrazit. Ať už všechny, podle období, statusů, platební metody či měny.
  • V sekci Převody jsou navíc k dispozici denní hromadné převody na váš bankovní účet.

Záložka Nastavení obchodů

  • Pod touto záložkou naleznete všechny vaše obchody, které proběhnou prostřednictvím naší platební brány.
  • Kliknutím na název obchodu se dostanete na jeho detail, kde jsou vám k dispozici sekce Detail, Kontaktní údaje a Propojení obchodu.

Záložka Technické propojení

  • Veškeré návody a dokumentaci k této platební bráně naleznete v Klientském portálu Comgate touto cestou: Technické propojení/Technická dokumentace, kde je vám k dispozici kromě jednotlivých kroků, jak postupovat také k dispozici ke stažení návod.

OBECNÉ NASTAVENÍ COMGATE

Začněte s nastavením platební brány touto cestou: Nastavení obchodů/kliknutí na název vašeho obchodu/záložka Kontaktní údaje.

Kontaktní údaje

Zde naleznete k vyplnění telefonní číslo a e-mail infolinky, e-mail pro zasílání chyb a e-mail pro informace o jednotlivých platbách, přičemž některé z těchto údajů jsou předvyplněné.

Propojení obchodů

V této sekci je k dispozici detail propojení.

Stisknutím symbolu tužtičky se dostanete do editačního prostředí, kde si upravíte veškeré potřebné údaje.

V této části naleznete důležité údaje, které je zapotřebí vložit do administrace vašeho e-shopu. Jedná se o Identifikátor propojení e-shopu a Heslo. Tyto údaje jsou unikátní a každému zákazníkovi jsou generovány zvlášť.

Zaškrtnutím si také můžete nastavit, zda chcete, aby se zákazníkům při úspěšném provedení platby automaticky odeslal potvrzovací e-mail.

Identifikátor propojení obchodu a Heslo potom vložíte do administrace vašeho FastCentriku na toto místo: Nastavení/Aplikace 3. stran/Platební brány/Comgate.

Návratové URL adresy

A v administraci FastCentriku ještě zůstaneme. U nastavení této platební brány v části Comgate – návratové URL naleznete URL adresy, které je potřeba nakopírovat do Klientského portálu Comgate.

URL adresy jsou pro každý e-shop unikátní, adresy proto kopírujte výhradně přímo ze své administrace.

Všechny čtyři adresy vložte do administrace Comgate na příslušná místa podle názvů - (Nastavení obchodů/ kliknutí na název vašeho obchodu/záložka Propojení obchodu/stisknutí symbolu tužtičky).

IP adresa

Do administrace Comgate je nutné vložit také IP adresu vašeho e-shopu. Tu máte uvedenou v e-mailu, který vám byl zaslán při založení e-shopu nebo si ji můžete vyžádat na zákaznické podpoře FastCentriku.

IP adresu potom nakopírujte do administrace Comgate v záložce Platby/Konfigurace/Konfigurace propojení obchodu do spodní části nastavení.

ADMINISTRACE FASTCENTRIKU

Kromě Identifikace obchodníka, Hesla a Návratových URL adres je zapotřebí vyplnit také následující údaje.

Tlačítko Ostrý režim ukazuje, zda se platební brána nachází aktuálně v testovacím režimu (nezaškrtnuté pole), nebo je aktivní a tudíž viditelná pro zákazníky (zaškrtnuté pole).

V okamžiku, kdy budete mít všechny potřebné údaje vyplněné jak v administraci e-shopu, tak v administraci Comgate, můžete platební bránu aktivovat zaškrtnutím tlačítka Ostrý režim.

Nastavení notifikace zákazníkům

V další části nastavení můžete libovolně editovat texty, které se zákazníkům zobrazují v závislosti na tom, jak byla jejich platba úspěšná.

Mezi tyto potvrzovací texty patří: potvrzení o přijaté platbě, o odmítnuté platbě a potvrzení o neznámém stavu platby.

Druh zboží

Nezbytnou podmínkou je uvedení typu prodávaného zboží. Na výběr máte tyto možnosti: Fyzické zboží s fyzickým doručením, Digitální zboží s online doručením, nebo Erotické zboží.

NÁLEŽITOSTI, KTERÉ JE TŘEBA SPLNIT

1) Logo Comgate

V nákupním košíku na vašem e-shopu nesmí chybět ani logo společnosti Comgate, které budeme ještě před spuštěním platební brány do ostrého provozu kontrolovat.

2) Podmínky ePlatby+

Do vašich obchodních podmínek ke způsobům plateb nezapomeňte zanést informace týkající se platebních podmínek, které jsou k dispozici v Informační brožuře, kterou od nás obdržíte. Jedná se o tyto informace:

  • Vysvětlit kupujícím princip a způsob Platební brány.
  • Vysvětlit kupujícím zásady bezpečnosti používání systému a informace o jeho zabezpečení.
  • Informovat kupující o tom, že platby uskutečněné službou ePlatba+ jsou prováděny na účet zpracovatele plateb společnosti Comgate Payments.
  • Obstarat souhlas kupujícího se zpracováním jeho kontaktních údajů (e-mailové adresy) zpracovateli plateb.

Podle této osnovy pak mohou podmínky vypadat např. takto:

Po odeslání objednávky má Plátce možnost využít službu ePlatba+, která ho přesměruje na internetové bankovnictví jeho banky. Plátce prostřednictvím internet bankingu odešle Platbu. Prodávající expeduje zboží ihned po přijetí potvrzení o úhradě. Převody peněz jsou uskutečňovány prostřednictvím účtu společnosti ComGate Payments a.s.

Citlivé vstupní údaje, které zadáváte do systému internetového bankovnictví, jsou chráněny platebními branami bank a nedostávají se do prostředí třetích stran. Zpracovatelé plateb vidí pouze informace o transakci, které jim banka s odeslanou transakcí sdělí.

Uzavřením kupní smlouvy dává kupující prodávajícímu souhlas se zpracováním svých kontaktních údajů a to až do doby jeho písemného vyjádření nesouhlasu s tímto zpracováním. Kontaktní údaje, které kupující uvede při objednání, slouží výhradně pro naši potřebu a nebudou poskytnuty jiným subjektům s výjimkou zpracovatelů plateb.

NASTAVENÍ PLATBY

Poté co si nastavíte veškeré potřebné údaje, je třeba ještě nastavit platbu, což provedete stejným způsobem, jako všechny ostatní platby.

Nastavení provedete v administraci FastCentriku touto cestou: Nastavení/Platby/Nový způsob platby. Zde zvolíte Comgate – online platba a předvyplní se vám některé potřebné údaje. Platební metodu si poté postupně nastavíte v jednotlivých záložkách.

Platební bránu rovněž nezapomeňte navázat na některý vámi podporovaný dopravní systém.

Podívejte se, jak při obecném nastavení plateb postupovat.

Výhody e-shopového řešení FastCentrik a platební brány Comgate

S novou vylepšenou platební bránou 2.0 získáte spoustu nových funkcí a čistý responzivní vzhled. Navíc svým zákazníkům ulehčíte nakupování a docílíte vyššího poměru dokončených plateb.

FastCentrik patří mezi největší poskytovatele pronájmu eshopu v Česku s dobrou reputací a rozsáhlými zkušenostmi. Vybrat si můžete ze čtyř variant pronájmu e-shopu: verzi Mini, Start, Basic a Plus. Všechny verze obsahují přes 140 modulů a 18 grafických šablon v ceně a administrační prostředí, které je pro tvorbu e-shopu jednoduché a uživatelsky přívětivé.
Mezi další benefity pronajímaného e-shopu FastCentrik patří pravidelný rozvoj a také eliminace starostí spojených s vývojem e-shopu na vlastní pěst. Stačí si jen vybrat grafickou šablonu, nastavit si funkce, které jsou pro provoz vašeho eshopu důležité, a můžete okamžitě prodávat.


Byl tento článek užitečný?

What's Next