Platba

Platba


1. V menu vyberte položku „Platba“.

2. Zadejte požadovanou sumu platby. V případně potřeby můžete zadat i variabilní symbol. Po stiknutí "Upravit" se zobrazí systémová klávesnice, numerická klávesnice se zobrazí po kliknutí na zobrazené částky. Zadání požadovaného variabilního symbolu potvrďte klinutím na zelenou ikonu v pravém dolním rohu klávesnice. Pokud variabilní symbol nakonec nechcete zadat, použijte šipku v levém horním rohu.

3. Potvrďte částku stiskem tlačítka “Zaplatit”.

4. Terminál vyzve k vložení, protáhnutí, manuálnímu zadání nebo přiložení karty.

5. V závislosti na typu karty proběhne ověření transakce. Terminál vyhodnotí, či je požadováno ověření držitele karty PIN kódem. Pokud je vyžadován PIN, požádejte zákazníka o jeho zadání. V případě špatně zadaného PIN, či dlouhé prodlevy (timeout), dojde k chybě a platbu je možné zopakovat.

6. Platební terminál se spojí s autorizačním centrem a uskuteční transakci.

7. Po úspěšném zaplacení terminál vytiskne automaticky účtenku pro obchodníka. Tato účtenka je povinná a nelze zrušit její tisk.

8. Účtenku odtrhněte. Tisk ůčtenky pro zákazníka již není povinný. Terminál se sám zeptá, zda si přejete vytisknout i účtenku pro zákazníka.

9. Pokud chcete vytisknout i kopii účtenky pro zákazníka klikněte na tlačítko “Tisk”. Pokud účtenku pro zákazníka tisknout nechcete, zvolte levé tlačítko “Zrušit”.

10. Pokud si nepřejete platbu dokončit klikněte na ikonku "Dashboard" v levém dolním rohu.

Čtečky karet

Bezkontaktní čtečka
Čtečka bezkontaktních karet je umístěna nad dotykovým displejem terminálu, bezkontaktní kartu stačí přiložit ke krytu tiskárny v horní části terminálu.

čtečka1PNG

Čtečka čipových karet
Na pravé straně terminálu je umístěna štěrbina sloužící k vsunutí karty vybavené čipem. Karta se vsouvá čipem nahoru a zůstává ve čtečce až do ukončení transakce.

čtečka2PNG

Čtečka karet s magnetickým proužkem
Čtečka slouží k protažení platební karty podélnou štěrbinou umístěnou na pravé straně terminálu. Karta může být protažena libovolným směrem, to znamená shora dolů nebo zdola nahoru magnetickým proužkem vždy směrem k terminálu.

čtečka3


Byl tento článek užitečný?

What's Next