Platba na tři splátky

   Platba na tři splátky


    Shrnutí článku

    Platba na tři splátky umožňuje zákazníkům e-shopu rozložit platbu za nákup na tři měsíční splátky. Obchodník obdrží potvrzení o zaplacení okamžitě a ve standardní době mu poukážeme také celou hodnotu nákupu. Zákazník si díky této platební metodě může rozložit náklady na nákup zboží, na které by při jiných platebních metodách musel spořit a koupi by odložil.   

    Platbu na tři splátky nabízíme ve spolupráci s poskytovateli Twisto, Skip Pay a ESSOX (v jeho případě je možné rozložit platbu až na čtyři splátky).

    Twisto

    Minimální celková hodnota nákupu u platební metody Twisto Nákup na třetiny je 1500 Kč, maximální hodnota se řídí obchodními podmínkami společnosti Twisto. První splátku je možné provést pouze kartou, zákazník si poté může nastavit automatické stržení dalších dvou splátek, případně upozornění na jejich termín e-mailem nebo SMS.

    Proces platby

    1. Plátce si nejprve v platební bráně vybere platební metodu Na splátky, bez navýšení.
    2. V dalším kroku zvolí Twisto Nákup na třetiny.
    3. Následuje jednoduché ověření identity zadáním tel. čísla, jména, e-mailu a adresy bydliště. Služba je dostupná občanům Česka, platit lze pouze platební kartou v korunách. Schválení proběhne během několika sekund.
    4. Plátce je o úspěšném ověření informován e-mailem spolu s informací, jak má uhradit další dvě splátky.

    Skip Pay

    Minimální celková hodnota nákupu u platební metody Skip Pay Třetina je 3000 Kč, maximální hodnota je 15 000 Kč. První splátku je možné provést pouze kartou, nikoli Skip kartou. Zbývající dvě třetiny se strhnou automaticky, zákazník je může kdykoli bez poplatku doplatit předčasně.  

    Proces platby

    1. Plátce si nejprve v platební bráně vybere platební metodu Platba na třetiny bez navýšení.
    2. V dalším kroku zvolí Skip Pay.
    3. Následuje zadání jména a telefonního čísla, poté potvrzení SMS kódu.
    4. Dalším krokem je ověření bankovní identity – podporovány jsou Česká spořitelna, ČSOB, Air Bank, Moneta, Komerční banka a Raiffeisenbank.
    5. Plátce se přihlásí do bankovnictví, poté je navrácen do prostředí Skip Pay, kde zaplatí první třetinu nákupu kartou.

    ESSOX

    ESSOX Rozložená platba umožňuje rozložit platbu za nákup až na čtyři splátky bez navýšení. Minimální celková hodnota nákupu je 2000 Kč, maximální hodnota je 30 000 Kč. První platba proběhne bankovním převodem během procesu vyplnění žádosti, zbývající splátky uhradí kupující s měsíčními intervaly.

    Proces platby

    1. Plátce si nejprve v platební bráně vybere platební metodu Platba na třetiny bez navýšení.
    2. V dalším kroku zvolí ESSOX Rozložená platba.
    3. Následuje přesměrování na ESSOX online žádost.
    4. Po přesměrování plátce volí, na kolik plateb si nákup rozloží, vyplní jméno, telefonní číslo, e-mail a vyfotí nebo nahraje fotografie dokladů.
    5. Formulář se vyplní automaticky, plátce jen zkontroluje správnost údajů.
    6. Následuje posouzení žádosti.
    7. Po schválení žádosti je plátce přesměrován do internetového bankovnictví, kde potvrdí odeslání první platby za nákup. Tím uzavře smlouvu o rozložené platbě se společností ESSOX. Platbu je potřeba provést v rámci přesměrování v procesu rozložené platby. Nelze ji odeslat později nebo mimo proces, smlouva by tak nebyla podepsána.
    8. Po odeslání první platby je plátce přesměrován na stav platby Comgate.
    9. Prodejce odešle zboží.
    10. Plátce hradí zbývající platby Essoxu podle dojednaného počtu splátek. Informaci nalezne v emailu, kde má trvale k dispozici i smluvní dokumentaci.

    Průběh platby ESSOX Rozložená platba (video společnosti ESSOX)


    Aktivace platby na tři splátky

    Platbu na tři splátky aktivujeme automaticky klientům, kteří mají aktivní platební metodu odložená platba. Nabídka platby na tři splátky se zobrazuje zákazníkům v seznamu platebních metod brány.

    Další informace naleznete v API dokumentaci.

    Pokud nabídku platebních metod (platba kartou, dobírka,...) prezentujete zákazníkovi v košíku, doporučujeme doplnit tuto nabídku o platbu na tři splátky. Název platební metody je „Platba na tři splátky“. Text popisku platební metody je „Zaplaťte ve třech měsíčních splátkách bez navýšení“.


    Byl tento článek užitečný?

    Changing your password will log you out immediately. Use the new password to log back in.
    First name must have atleast 2 characters. Numbers and special characters are not allowed.
    Last name must have atleast 1 characters. Numbers and special characters are not allowed.
    Enter a valid email
    Enter a valid password
    Your profile has been successfully updated.