Bankovní převody
 • Tmavý režim
  Světlý režim
 • Pdf

Bankovní převody

 • Tmavý režim
  Světlý režim
 • Pdf

Platební brána umožňuje využívat pro online platby i standardní bankovní převody.

Online bankovní převod

Online bankovní převod je platba prostřednictvím internetového bankovnictví s okamžitým potvrzením úhrady. Bankovní platební tlačítka jsou často využívaná v České republice, na Slovensku a v Polsku. V těchto zemích se 30 až 50 % plateb odehraje právě touto metodou.

Česká republika

V tuzemsku využijete platbu zrychleným bankovním převodem u České spořitelny, ČSOB, Komerční banky, Raiffeisen Bank, UniCredit Bank, Poštovní spořitelny, mBank a Fio banky.

Slovensko

Okamžitá platba prostřednictvím internetového bankovnictví je k dispozici také na Slovensku a to pro tři následující banky: Slovenské spořiteľňa, Tatra banka, VÚB Banka.

Polsko

Pro Polsko je na platební bráně k dispozici velké množství bankovních tlačítek. V současné době je jich více než 20: Alior Bank, BNP Paribas Polska, Blik, Bank Millennium, Bank Nowy BFG S.A., Bank Ochrony Środowiska, Bank Pekao, Bank Pocztowy, Banki Spółdzielcze, Credit Agricole, Citi Handlowy, Getin Bank, Idea Bank, ING Bank Śląski, Inteligo, mBank, Nest Bank, Noble Bank, Plus Bank, PKO BP, Santander, T-Mobile Usługi Bankowe, Toyota Bank a Volkswagen Bank.

Proces platby

 1. Ze seznamu bank si zákazník vybere svou banku.
 2. Po výběru své banky má zákazník možnost zaplatit platbu prostřednictvím QR kódu nebo je přesměrován do svého internetového bankovnictví.
 3. Po kliknutí na Zaplatit v internetovém bankovnictví je zákazník přesměrován do online bankovnictví vybrané banky. 
 4. Po přihlášení do internetového bankovnictví se mu zobrazí předvyplněný platební příkaz. V tomto příkazu nemá zákazník možnost měnit částku, variabilní symbol nebo banku příjemce.
 5. Po zaplacení dojde k přesměrování zákazníka zpět do e-shopu.

Standardní bankovní převod

Klasický bankovní převod je způsob platby, kdy platbu provádíte z prostředí vašeho internetového bankovnictví. Na rozdíl od online bankovního převodu se vám nezobrazí žádné předvyplněné údaje, vše musíte vyplnit ručně. Platbu si však můžete ulehčit pomocí QR kódu.

Proces platby

 1. Pokud zákazník nenajde svoji banku mezi online bankovními převody, zvolí metodu ostatní banky.
 2. Poté se mu zobrazí platební údaje k platbě jako číslo účtu protistrany, částka a variabilní symbol.
 3. Zákazník se přihlásí do svého internetového bankovnictví. Zde zadá údaje, které zobrazila platební brána.
 4. V případě, že mobil zákazníka podporuje čtení QR kódů, může zákazník zaplatit pomocí QR platby.
 5. Po zadání údajů k platbě nebo jejich načtení přes QR kód je možné platbu potvrdit.
 6. Po zaplacení dojde k přesměrování zákazníka zpět do e-shopu

  platební brána offline metoda

Cena a vyúčtování

Cena za bankovní převod se řídí platným sazebníkem, pokud není sjednáno jinak.

Poplatky jsou standardně strhávány z denních hromadných převodů vašich plateb. To znamená, že vám zašleme převod ponížený o poplatek.

O stržení poplatku z denního převodu se dozvíte v rozpisu plateb, který vám zasíláme na e-mail v podobě CSV, PDF a ABO. Dále je možné si výpis stáhnout pomocí API rozhraní nebo v Klientském portálu. 


Byl tento článek užitečný?

What's Next