Platby kartou

   Platby kartou


    Shrnutí článku

    Platba kartou je nejpoužívanější platební metodou. Platební brána Comgate podporuje karty Visa, Visa Electron, Mastercard a Maestro a také platby Apple Pay a Google Pay, při nichž zákazník platí kartou uloženou v Peněžence Apple/Google. 

    Platební brána Comgate také poskytuje funkce opakované platby, předautorizace a  zapamatování karty spojené s platbou kartou. 

    Průběh platby z pohledu plátce

    Po schválení platby získáváte vy i zákazník ihned informaci o provedení platby a můžete okamžitě zaslat objednané zboží.

    Platba kartou s měnou, která není povolena v e-shopu

    Pokud klient platí podporovanou kartou, zaplatí měnou, v níž je veden účet platební karty. V takovém případě převod do dané měny provádí domácí banka klienta v rámci vlastního aktuálního kurzu.

    Příklad: Klient s kartou vydanou v Česku uskuteční nákup na e-shopu, kde je jedinou měnou euro. Klient zaplatí v eurech, jeho domácí banka zprostředkuje převod měny dle stávajícího kurzu. Majiteli e-shopu přijde transakce již standardně v EUR.

    Poplatky a vyúčtování

    Využití plateb kartou s sebou nese náklady v podobě poplatků. V článku o poplatcích se dozvíte způsob jejich účtování. O převodech na účet e-shopu a výpisech pojednává samostatný článek.


    Byl tento článek užitečný?

    What's Next
    Changing your password will log you out immediately. Use the new password to log back in.
    First name must have atleast 2 characters. Numbers and special characters are not allowed.
    Last name must have atleast 1 characters. Numbers and special characters are not allowed.
    Enter a valid email
    Enter a valid password
    Your profile has been successfully updated.