Platba na tři splátky

   Platba na tři splátky


    Article Summary

    Platba na tři splátky umožňuje zákazníkům e-shopu rozložit platbu za nákup na tři měsíční splátky. Obchodník obdrží potvrzení o zaplacení okamžitě a ve standardní době mu poukážeme také celou hodnotu nákupu. Zákazník si díky této platební metodě může rozložit náklady na nákup zboží, na které by při jiných platebních metodách musel spořit a koupi by odložil.   

    Platbu na tři splátky nabízíme ve spolupráci s poskytovateli Twisto a Skip Pay.

    Twisto

    Minimální celková hodnota nákupu u platební metody Twisto Nákup na třetiny je 1500 Kč, maximální hodnota se řídí obchodními podmínkami společnosti Twisto. První splátku je možné provést pouze kartou, zákazník si poté může nastavit automatické stržení dalších dvou splátek, případně upozornění na jejich termín e-mailem nebo SMS.

    Proces platby

    1. Plátce si nejprve v platební bráně vybere platební metodu Na splátky, bez navýšení.
    2. V dalším kroku zvolí Twisto Nákup na třetiny.
    3. Následuje jednoduché ověření identity zadáním tel. čísla, jména, e-mailu a adresy bydliště. Služba je dostupná občanům Česka, platit lze pouze platební kartou v korunách. Schválení proběhne během několika sekund.
    4. Plátce je o úspěšném ověření informován e-mailem spolu s informací, jak má uhradit další dvě splátky.

    Skip Pay

    Minimální celková hodnota nákupu u platební metody Skip Pay Třetina je 3000 Kč, maximální hodnota je 15 000 Kč. První splátku je možné provést pouze kartou, nikoli Skip kartou. Zbývající dvě třetiny se strhnou automaticky, zákazník je může kdykoli bez poplatku doplatit předčasně.  

    Proces platby

    1. Plátce si nejprve v platební bráně vybere platební metodu Platba na třetiny bez navýšení.
    2. V dalším kroku zvolí Skip Pay.
    3. Následuje zadání jména a telefonního čísla, poté potvrzení SMS kódu.
    4. Dalším krokem je ověření bankovní identity – podporovány jsou Česká spořitelna, ČSOB, Air Bank, Moneta, Komerční banka a Raiffeisenbank.
    5. Plátce se přihlásí do bankovnictví, poté je navrácen do prostředí Skip Pay, kde zaplatí první třetinu nákupu kartou.

    Aktivace platby na tři splátky

    Platbu na tři splátky aktivujeme automaticky klientům, kteří mají aktivní platební metodu odložená platba. Nabídka platby na tři splátky se zobrazuje zákazníkům v seznamu platebních metod brány.

    Další informace naleznete v API dokumentaci.

    Pokud nabídku platebních metod (platba kartou, dobírka,...) prezentujete zákazníkovi v košíku, doporučujeme doplnit tuto nabídku o platbu na tři splátky. Název platební metody je „Platba na tři splátky“. Text popisku platební metody je „Zaplaťte ve třech měsíčních splátkách bez navýšení“.

    Cena a vyúčtování

    Poplatek z plateb na tři splátky je stanoven platným sazebníkem.

    Poplatky za platby na tři splátky jsou standardně strhávány z denních hromadných převodů vašich plateb. To znamená, že vám zašleme převod ponížený o poplatek.


    Byl tento článek užitečný?