Zapamatování karty

Zapamatování karty


Tato funkce se týká výhradně metody platby kartou. Při jejím využití zákazník u dalších nákupů ve stejném e-shopu nemusí opisovat karetní data do platební brány. Zapamatování karetních údajů je vhodné nabídnout v případě, kdy v e-shopu zákazníci nakupují pravidelně.  Čas a výše nákupu jsou variabilní.

Platba z pohledu plátce

Zákazník před úhradou v e-shopu odsouhlasí, že si můžete zapamatovat (uložit) jeho kartu. Následně provede první platbu obvyklým způsobem, vyplní veškerá data o platební kartě do platební brány. S každým dalším nákupem již má na e-shopu karetní údaje uložené a pouze klikne na tlačítko Zaplatit. K přesměrování na platební bránu již nedochází.

Aktivace funkce

V prvním kroku provedete evidenci zákazníka pomocí registrace. Zákazník se v prostředí e-shopu přihlašuje pomocí jména a hesla. Uložení karetních dat podléhá podmínkám karetních asociací VISA a Mastercard, je tak třeba před první platbou získat zákazníkův souhlas . Pro tento účel doporučujeme vytvořit checkbox. Pro umožnění funkce zapamatování karty je potřeba ze strany e-shopu provést drobné úpravy v integraci. Bližší informace najdete v naší API dokumentaci.

Tato funkcionalita je dostupná na vyžádání. V případě zájmu, kontaktujte naši zákaznickou podporu.Byl tento článek užitečný?